Standa

Od mala mne zajímalo cvičit zvířata. Od 10 let jsem cvičil jako sokolník dravce od Poštolky po Jestřáby. Celý život mě vlastně doprovázejí zvířata a psi, převážně však jako domácí mazlíci.

Psímu výcviku se naplno věnuji od roku 2010 a od roku 2012 si vytvářím vlastní metodiku výcviku pozitivním posilováním. K tomuto kroku mě motivoval nejen můj "nevycvičitelný" pes (jak mi říkali na plno cvičácích) ale hlavně seminář Františka Šusty, který jako první přišel mezi kynology s výcvikovou metodikou zvířat, založenou na pozitivním posilování .

Mojí předností při výcviku je trpělivost a přístup k "nepracovním" plemenům.

S oběma psy jsme se pravidelně účastnili soutěží Obedience, Coursingu, Dogracingu a Dogtrekingu. v současné době se aktivně věnujeme pouze Noseworku.

Zkušenosti

2011 - přechod z klasického "svazarmovského" výcviku na Obedience (Lada Rychterová)

2012 - seminář i praktická lekce F. Šusta - Trénink je rozhovor (můj prvotní přechod na výcvik s pozitivní motivací)

2013 - seminář i praktická lekce P. Šenová - "Moderní přístupy a metodika výcviku poslušnosti".

...a dále - seminář Jiřího Ščučky

František Šusta : besedoseminář - trénink je v hlavě - jak naučit svého psa - se psem teď a tady - jak odnaučit psa - práce ve skupině - pozitivní posilování podrobně

Workshop Lenka Blachová - práce s reaktivními psy

2018 - Gabby Harris : - Pozorné zvíře i trenér - Co, kdy a jak skutečně posilujeme?

Workshop F.Šusta a P. Jaškowová: - Se svým psem teď a tady - Modelace

2019 - Ing. Jakub Beran: - Strháváme nálepky, aneb on to(ne)dělá, protože....

Workshop Gabby Harrys - JAK SE MĚŘÍ ÚSPĚCH

Workshop Franta Šusta - "kozokemp" řetězce chování

Seminář Franty Šusty - Strach,agrese a práce se stresem - Den psích evergreenů

....a mnoho dalších webinářů a seminářů...

Noseworkové víkendy s Radkem Laušmanem a několik Soustředění instruktorů Nw Od roku 2021 jsem certifikovaný trenér Noseworku!!

Několik webinářů Kristýny Dostálkové zakončených "Mistrem konceptů" a dále v roce 2022 :

Michael Shikashio - Americký trenér je živoucí důkaz toho, že agresivní psí chování lze zvládnout bez použití averzivních metod.

Chirag Patel - Jeden z nejžádanějších trenérů současnosti, ke kterému se jezdí učit a inspirovat trenéři z celého světa.

Turid Rugaas - Známá norská trenérka se zabývá výzkumem komunikace psů.

Malena DeMartini - která zasvětila řešení psí separační úzkosti svůj profesní život a stala se mezinárodně uznávanou odbornicí na toto téma jiné....

...a mnoho dalších přednášek o kterých není potřeba se zde rozepisovat (např....Michaela Rašková-Zelinková, Ph.Dr - Přednáška o čínské medicíně pro psy, akupunktura a fytoterapie pro zvířata....atd - tímto nechci ale tato téma nijak shazovat!!!!!!

- s Coltem i Jimem máme několik desítek vítězství v coursingu, několikrát slouženu zkoušku OBZ a Colt do 2. roku věku získal 2x 2. místo v OBZ (jedno z nich na Mistrovství ČR Border Colií ) - Colt složil zkoušku OBZ a ZOP dříve než završil 1. rok věku a toto potvrzuje správný směr výcviku. V současné se Colt může pyšnit titulem Z Master of Nosework... na další se připravujeme.

Jiným zkouškám se od roku 2018, z důvodu těžkého onemocnění obou psů, nevěnujeme a vlastně ani nemám žádnou potřebu dokazovat nikomu jak dobře mám vycvičené psy. Dokazují to dostatečně naše reference na FB stránkách.

standa@profi-net.cz         603578800